BAL NAD BALE
Już po raz siódmy w parafii św. Ojca Pio odbył się Charytatywny Bal Karnawałowy. 7 lutego 2015 r Centrum Konferencyjne Krasnodębski przywitało blisko 220 gości nie tylko z Węgrowa i okolic, ale również z Warszawy, Łochowa czy Sokołowa Podlaskiego. Pośród miłych gości zaszczyciła nas swoją obecnością Pani senator Maria Koc. Gościliśmy też przedstawicieli świata sportu : dziennikarza sportowego Bogdana Saternusa, kolarzy Lechosława Michalaka i Grzegorza Wajsa.
Impreza miała na celu integrację środowiska oraz pozyskanie funduszy na budowę kościoła. Gospodarzem i inicjatorem balu był Ks. Wiesław Niemyjski – proboszcz parafii pw. Św. Ojca Pio. To Jego zaangażowanie, otwartość i życzliwość tworzy niepowtarzalny klimat i wspaniałą atmosferę.
Bal rozpoczęła Aleksandra Kosiorek – studentka wokalistyki na wydziale wokalno-aktorskim w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Utwór Anny Jantar „Tylko mnie poproś do tańca” zachęcił uczestników balu do wyjścia na parkiet. Goście, oprócz wspaniałej zabawy- w tym roku prowadzonej przez DJ Wodzireja Mirosława Urbana- wzięli udział w licznych atrakcjach. Było wspólne śpiewanie z Ks. Wiesławem, odtańczenie Kankana czy Zorby. Wzruszającym momentem były oświadczyny jednego z gości, które oczywiście zostały przyjęte. Niezapomniane chwile, łzy i emocje przeżywała nie tylko narzeczona ale i wszyscy goście. Były życzenia, gratulacje i taniec wśród pięknych czerwonych róż.
Mecenas Krzysztof Supeł, jak co roku prowadził aukcję dzieł sztuki, z której dochód przeznaczony jest na cele parafialne. Licytowano obrazy takich wspaniałych artystów jak Mirosław Greluk, Teresa i Dariusz Kowalscy, Lech Pawlak, Małgorzata Konopińska, Roman Postek czy Wojciech Dunaj. Dużym zainteresowaniem cieszyły się akwarele Katarzyny Słowik czy kalendarze ze zdjęciami naszych piłkarzy z klubu Czarni Węgrów. Kwota zebrana podczas aukcji to ok. 10 tysięcy złotych.
Miłą niespodzianką dla gości było losowanie nagrody ufundowanej przez właścicieli Centrum Konferencyjnego Krasnodębski. ”Kolację dla dwojga” wylosowali Państwo Katarzyna i Mariusz Marchelowie oraz Państwo Anna i Leszek Redoszowie. Gratulujemy i zachęcamy do wykorzystania w zbliżające się Walentynki.
Dziękujemy za wsparcie naszego balu Państwu Małgorzacie i Markowi Buśkom, Krystynie i Markowi Sewerynikom, dziękujemy za pomoc organizacyjną Jadwidze Snopkiewicz a także Krystynowi i Barbarze Wołynkom.
Pragniemy podziękować również wszystkim biorącym udział w aukcji za ofiarność, darczyńcom, właścicielom i obsłudze restauracji a przede wszystkim wspaniałym gościom za przybycie i wspaniałą zabawę. Zapraszamy za rok.
Bożena Kosiorek

http://www.piowegrow.pl