Aktualności Galeria Historia ogłoszeń Historia parafii Intencje mszalne
     

Witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Św. Ojca Pio w Węgrowie


Modlitwa do świętego Ojca Pio 
Święty Ojcze Pio, Patronie nasz, naznaczony znakami męki Zbawiciela. Wybrał Cię Bóg, abyś był świadkiem Jego miłosierdzia. Prosimy Cię, ochraniaj nas przed złym duchem. Opiekuj się naszą parafią. Wypraszaj nam u Boga wszelkie łaski, byśmy żyli w miłości i pokorze, spełniając tylko dobre uczynki wobec siebie i na chwałę Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Ukazuj nam potrzebę ciągłego nawracania. Ucz nas pełnienia woli Bożej i bądź naszym wsparciem w dążeniu do pełni szczęścia w królestwie niebieskim. Amen

Imprimatur + Tadeusz Pikus, Biskup Drohiczyński Drohiczyn, 19.09.2017 r. L. 879/2017
Losowe zdjęcie z albumu "BUDOWA";

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW
Msze Święte niedzielne 
będą odprawiane:  
w kaplicy o godz.:
8:00, 10.00, 12:00, 18:00

KONTAKT
Parafia Rzymskokatolicka 
Św. Ojca Pio w Węgrowie 
ul. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki 2
07-100 Węgrów.
Numer konta: 
60 9236 0008 0000 1661 2000 0010
Telefon kontaktowy: 
600 036 218
E-mail: 
wegrow.pio drohiczynska.pl
Osoby które w roku 2019 wpłacały ofiary na budowę kościoła mogą odliczyć tę kwotę od podatku.

Budowa kompleksu rekreacyjnego
przy Parafii świętego Ojca Pio w Węgrowie


Oficjalny kanał parafii na YTBudowa Arboretum przy Parafii św. Ojca Pio w Węgrowie

 

Historia Parafii
Parafia Rzymskokatolicka Św. Ojca Pio w Węgrowie została powołana do istnienia, dekretem Biskupa Drohiczyńskiego Antoniego Dydycza, dnia 2 grudnia 2007 roku. Pierwszym proboszczem został mianowany ks. Wiesław Krzysztof Niemyjski. Parafia Św. Ojca Pio została wydzielona z dotychczasowych Parafii: Wniebowzięcia NMP (Bazylika Mniejsza) oraz Św. Piotra z Alkantary i Św. Antoniego z Padwy. Nową wspólnotę parafialna tworzą mieszkańcy następujących ulic: Gdańskiej(od ul. Prostej), Prostej, Sosnowej, Świerkowej, Północnej, Szerokiej(od ul. Północnej), Słonecznej, al. Partyzantów, Pogodnej, osiedli: Grudzie I, Grudzie II, Grudzie III, Nowiny, Miedzanka. Tymczasowym kościołem parafialnym stała się Bazylika Mniejsza w Węgrowie, w której są sprawowane wszystkie czynności duszpasterskie na rzecz wiernych z terenu nowopowstałej jednostki kościelnej (chrzty, śluby, pogrzeby, itd.). Nowa parafia w Węgrowie została powołana do istnienia, aby przybliżyć miejscowym wiernym kościół parafialny i ułatwić kontakt z kapłanem. Ksiądz Biskup Antonii Dydycz doszedł do wniosku, że w Węgrowie potrzebny jest nowy ośrodek kultu ponieważ to miasto przyjmuje coraz to więcej mieszkańców z okolicznych wsi i rozrasta się. Jest uzasadniona nadzieja, że po krótkim zastoju gospodarczym to miasto dźwignie się i będzie się rozwijać znajdując się tak blisko stolicy państwa. 
Rodzinny Koncert Kolęd:
Rodzinny Koncert kolęd odbył się 6 stycznia 2008 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Wystąpili : Hanna Kruszewska - solistka, Chór Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie oraz Publicznego Gimnazjum w Węgrowie pod kierunkiem Barbary Rostek-Śladowskiej, Studio Piosenki działające przy WOK, zespół „Węgrowianie”. Jako gość specjalny wystąpił Międzyuczelniany Chór Akademicki „Pro Pace” i Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie pod dyrekcją Sławomira Leszczyńskiego. 
Nabycie ziemi pod kościół:
Dnia 4 lutego 2008 roku został sporządzony akt notarialny mocą którego Parafia Św. ojca Pio nabyła prawa własnościowe do terenów przy ul. Gdańskiej. 

Poświęcenie Placu pod kościół 
18 maja o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Antonii Dydycz, w asyście Dziekana Węgrowskiego ks. Czesława Mazurka, miejscowego duchowieństwa i licznie zgromadzonego Ludu Bożego, poświęcił plac pod kościół i krzyż.
Nabożeństwa majowe 2008
Nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej odbywały się przez cały miesiąc maj na ul. Słonecznej przy kapliczce Matki Bożej na posesji państwa Zofii i Zdzisława Matusików, o godzinie 19.30. 
Nabożeństwa czerwcowe 2008 
Nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa odbywały się na placu parafialnym przy ul. Gdańskiej o godz. 19.30 przy nowo poświęconym krzyżu. 
Pielgrzymka 6,7,8.06.2008 r.
Pielgrzymkę dla dorosłych zorganizowano w dniach 6,7,8 czerwca 2008 roku. Trasa prowadziła przez Częstochowę, Bielsko Białą, Wadowice, Zakopane oraz Ludźmierz. Wzięło w niej udział 45 osób z Węgrowa i z Sokołowa Podlaskiego. 
Nabożeństwa różańcowe w lipcu i sierpniu 2008
Nabożeństwa różańcowe odbywały się na placu parafialnym przy ul. Gdańskiej przez lipiec i sierpień w każdą środę, sobotę i niedzielę. 
Msze Święte polowe
W każdą niedzielę w miesiącach czerwcu, lipcu i sierpniu odbywały się Msze Święte polowe przy krzyżu parafialnym o godz. 19.30. 
Półkolonie Parafialne
W dniach od 7 do 13 lipca 2008 roku zostały zorganizowane półkolonie dla dzieci i młodzieży. Półkolonie zostały zrealizowane wespół ze Stowarzyszeniem Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie. Uczestniczyło w nich ok. 80 dzieci ze szkoły podstawowej , 15 osób młodzieży i 6 osób wychowawców. Zajęcia odbywały się codziennie w godz. 14.00- 19.00 na placu parafialnym przy ul. Gdańskiej. Na program złożyły się : modlitwa, zajęcia sportowe( piłka nożna, piłka siatkowa, wyjazdy na pływalnię do Sokołowa Podlaskiego, szachy, jazda konno), zajęcia plastyczne, tańce integracyjne, śpiew, posiłki, ognisko , Msza św. opiekunami byli: Bożena Kosiorek, Aldona Sadowska, Małgorzata Laskowska, Alicja Dmowska, Weronika, Edyta i Anna Gryczan, Daniel Gryczan, Michał Kosiorek, Justyna Ładosz, Marta Maleszewska, Karolina Chruściel. Aleksandra Kłos, Iwona Rojek, Justyna Małkowska, Sylwia Frączek.
Rajd rowerowy po Mazowszu i Lubelszczyźnie
Odbył się on w dniach 14-22.08.2008 roku. Uczestnikami rajdu byli studenci , młodzież szkoły średniej i gimnazjum. Opiekunami zostali: Ks. Wiesław Niemyjski, ks. Rafał Zbucki, Bożena i Wiesław Kosiorkowie, Małgorzata Wyszomirska. Trasa objęła Węgrów, Kałuszyn, Siennicę, Otwock, Czersk, Warkę, Puszczę Kozienicką, Kozienice, Pionki, Czarnolas, Janowiec, Kazimierz Dolny, Łuków, Siedlce. Rajd był doskonałą okazją aby poznać zabytki sztuki sakralnej, warownie i zamki, przyrodę i zwyczaje.
Pielgrzymka do Włoch i do Św. Ojca Pio
Pielgrzymka odbyła sie w dniach 12-20.10.2008 roku. Uczestniczyło w niej ogółem 47 osób w tym 22 z Węgrowa. Trasa obejmowała: Wiedeń, Asyż, Rzym, Monte Casino, San Giovani Rotondo, Loretto, Padwę. 
Odpust Parafialny
Msza Święta o godzinie 18.00 celebrowana była przez J.E. ks. Biskupa Antoniego Dydycza została odprawiona na placu parafialnym przy ul. Gdańskiej. Ołtarz był umieszczony pod specjalnie rozstawionym na ta okazje zadaszeniem ponieważ z nieba padał na nas rzęsisty deszcz. 
Pasterka 2008
Półkolonie Zima 2009
Półkolonie zimowe organizowane dla dzieci i młodzieży odbyły się w dniach 19-22.01.2009 roku. Na program złożyły się następujące zajęcia: plastyczne, taneczne i teatralne w WOK oraz pokaz sprzętu policyjnego a także pogadanka na temat współczesnych zagrożeń (uzależnienie od Internetu i nikotyny). Poza tym odbyły się również dwa turnieje piłki nożnej, wyjazd do Sokołowa Podlaskiego na pływalnie a także modlitwa w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, pobyt w leśniczówce na Miedzance (ognisko, zawody saneczkarskie, spacer do żeremi bobrów), wyjazd do Siedlec (zwiedzanie rozgłośni Katolickiego Radia Podlasie, Muzeum Diecezjalnego i pobyt na sztucznym lodowisku).
Bal Parafialny 7.02.2009 r.
W ramach gromadzenia funduszy na budowę nowego kościoła pod wezwaniem Św. Ojca Pio w Węgrowie dnia 7 lutego w Centrum Konferencyjnym „Krasnodebski” odbył się bal karnawałowy. 26 listopada 2008 roku powołano komitet organizacyjny. W jej skład weszli: Proboszcz Parafii ks. Wiesław Niemyski, Elżbieta Krasnodębska, Jadwiga Snopkiewicz, Bożena Kosiorek, Paweł Marchela. Podczas balu wylosowano nagrodę rzeczową w postaci wycieczki zagranicznej do Francji . Wylosowała ją Marta Maleszewska. Bal uświetnili swoim występem tanecznym Mistrzowie Polski w rock’n rollu. Aukcje poprowadził pan Krzysztof Supeł. Następujący artyści ofiarowali swoje prace: Małgorzata Konopińska, Mirosław Greluk, Lech Pawlak, Roman Postek, Teresa i Dariusz Kowalscy. Album ofiarowała Krystyna Zbrożek. Oprawę muzyczną i dobrą zabawę zapewnił Marcin Zawadzki z zespołem Seaquest. 
Cegiełki na budowę kościoła
Przez cały miesiąc styczeń przy Bazylice były rozprowadzane cegiełki - losy na rzecz budowy kościoła. Dyrektor biura podróży „Frater” z Bydgoszczy po Mszy Świętej o godz. 14.45 dokonał losowania dwóch pielgrzymek wśród osób, które zakupiły losy. Wycieczkę do Bawarii wylosowała Teresa Zielińska natomiast do Francji Leszek Salach.