Aktualności Galeria Ogłoszenia Historia parafii Intencje mszalne
     

Witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Św. Ojca Pio w Węgrowie


Modlitwa do świętego Ojca Pio 
Święty Ojcze Pio, Patronie nasz, naznaczony znakami męki Zbawiciela. Wybrał Cię Bóg, abyś był świadkiem Jego miłosierdzia. Prosimy Cię, ochraniaj nas przed złym duchem. Opiekuj się naszą parafią. Wypraszaj nam u Boga wszelkie łaski, byśmy żyli w miłości i pokorze, spełniając tylko dobre uczynki wobec siebie i na chwałę Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Ukazuj nam potrzebę ciągłego nawracania. Ucz nas pełnienia woli Bożej i bądź naszym wsparciem w dążeniu do pełni szczęścia w królestwie niebieskim. Amen

Imprimatur + Tadeusz Pikus, Biskup Drohiczyński Drohiczyn, 19.09.2017 r. L. 879/2017
Losowe zdjęcie z albumu "BUDOWA";

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW
Msze Święte niedzielne 
będą odprawiane:  
w kaplicy o godz.:
8:00, 10.00, 12:00, 18:00

KONTAKT
Parafia Rzymskokatolicka 
Św. Ojca Pio w Węgrowie 
ul. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki 2
07-100 Węgrów.
Numer konta: 
60 9236 0008 0000 1661 2000 0010
Telefon kontaktowy: 
600 036 218
E-mail: 
wegrow.pio drohiczynska.pl

Osoby które w roku 2018 wpłacały ofiary na budowę kościoła mogą odliczyć tę kwotę od podatku.

Budowa kompleksu rekreacyjnego
przy Parafii świętego Ojca Pio w Węgrowie

  Witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Św. Ojca Pio w Węgrowie

Ogłoszenia Parafii św. O. Pio w Węgrowie 
29.03.20181. W trudnym czasie epidemii zachęcamy wszystkich do intensywnej modlitwy. Mimo, że nie możemy uczestniczyć w Mszach Świętych zachęcamy do indywidualnego nawiedzania kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu.
2. Przypominamy, że na wypełnienie obowiązku przystąpienia do Komunii wielkanocnej (i odbycia sakramentalnej spowiedzi) mamy czas do Niedzieli Trójcy Świętej (07.06.2020). Jednocześnie stwarzamy okazję do bezpiecznej spowiedzi organizując akcję „Mobilny Konfesjonał”. W tym tygodniu został przygotowany bus, który w czasie trwania epidemii będzie pełnił rolę konfesjonału. Podczas spowiedzi kapłan i osoba, która się spowiada nie mają ze sobą bezpośredniej styczności. Bus jest zaparkowany przed kościołem. W razie potrzeby, dojedziemy pod dowolny adres. Na spowiedź umawiamy się telefonicznie. Dziękujemy p. Grzegorzowi Maleszewskiemu za przygotowanie i wypożyczenie samochodu.
3. Informujemy, że Penitencjaria Apostolska ustanowiła dodatkowy odpust zupełny. Mogą go uzyskać osoby chore, objęte kwarantanną oraz te, które będą modlić się w intencji ustania epidemii i umocnienia tych, którzy cierpią z jej powodu. By go otrzymać należy odrzucić wszelkie przywiązanie do grzechu, uczestniczyć we Mszy poprzez środki masowego przekazu lub po prostu pomodlić się. „Powinno być to połączone z wolą spełnienia zwykłych warunków odpustu, czyli przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, komunii świętej oraz odmówienia modlitwy według intencji Ojca Świętego, kiedy to stanie się możliwe”
4. Godziny sprawowanych Mszy Świętej w naszej parafii zostają bez zmian. W najbliższym czasie Msze Świętą będą odprawiane bez śpiewów i kazań.
5. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w budynku kościoła może przebywać jednocześnie nie więcej niż 5 osób.
6. W duchu odpowiedzialności i rozsądku możemy korzystać z dyspensy ks. Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota. Msze Święte w te dni o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00.
8. Zachęcamy wszystkich do codziennego odmawiania różańca o godz. 20.30 w intencji chorych, tych którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych, sanitarnych, oraz dla wszystkich o pokój serc i łaskę nawrócenia.
9. Jeśli ktoś będzie potrzebował od nas jakiejkolwiek pomocy prosimy o kontakt. Postaramy się pomóc w każdej sprawie.
10. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jadwiga Teresa Pazdyga oraz Wiesław Krzysztof Biernat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Andrzej Falkowski
Proboszcz


Mamy możliwość pozyskania 1% od podatku 
dla Parafii Św. Ojca Pio w Węgrowie 


W formularzu PIT wpisujemy nr KRS: 0000124134
oraz hasło : PIO WĘGRÓW